K2F1

Coaching


Dla kogo

Jeżeli, między innymi:

✓ szukasz swojej drogi i kierunku w którym powinieneś podążać

✓ chcesz wybrać i zaplanować dalszą ścieżkę rozwoju zawodowego

✓ czekają Cię ważne decyzje życiowe i chcesz je podjąć świadomie

✓ chcesz wytyczyć sobie konkretne cele i konsekwentnie je osiągać

✓ chcesz zwiększyć swoją motywację i być bardziej efektywny

✓ masz świadomość, że stoisz w miejscu i chciałbyś ruszyć do przodu

✓ brakuje Ci pewności siebie i to blokuje Cię w dalszych działaniach

✓ chcesz lepiej poznać siebie i własne potrzeby

✓ odczuwasz brak satysfakcji z obecnej sytuacji życiowej lub zawodowej

✓ czujesz, że  chciałbyś coś zmienić, ale nie do końca wiesz co i nie wiesz jak to zrobić

 

Zapraszam Cię na sesje coachingowe.

 

Czym jest coaching

Jeżeli chciałbyś się upewnić, czy coaching jest tym czego potrzebujesz, zapraszam Cię do zapoznania się z informacjami, czym jest coaching.  Zapraszam Cię również na pierwszą, niezobowiązującą, bezpłatną sesję. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania i wyjaśnię zasady pracy w coachingu. Jako coach zdobywałam kompetencje i pracuję zgodnie ze standardami International Coaching Federation ACSTH.

 

 

International Coach Federation (ICF) to światowa organizacja zrzeszająca profesjonalnych coachów. Według ICF coaching „jest metodą pozwalającą w sposób efektywny wytyczyć i osiągnąć ważne cele, podnieść satysfakcję z życia zawodowego i prywatnego, stać się bardziej świadomym liderem, managerem, czy rodzicem. W pełni wykorzystuje potencjał, kompetencje i umiejętności klienta. Identyfikuje trudności. Przygotowuje do ich pokonania. Często przekłada się na motywację i większą determinację w działaniu.”

W kodeksie etycznym ICF znajdujemy również zapis, że coaching jest partnerską współpracą z klientami w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje ich do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału.

Inna definicja mówi iż, „coaching jest jedną z form rozwoju osobistego i zawodowego, jego charakterystyczną cechą jest praca oparta o cykl spotkań coachingowych (sesji), trwających zazwyczaj od 30 do 90 minut, odbywających się z częstotliwością raz na tydzień lub na dwa tygodnie. Podczas spotkań coachee pracuje wraz ze swoim coachem na swoich własnych celach (zawodowych i/lub osobistych). Coaching wychodzi z założenia, że coachee wie, co jest dla niego najlepsze i ma potrzebne do realizacji siebie wszystkie zasoby – coach jest narzędziem w rękach coachee, pomaga mu odpowiednimi pytaniami, narzędziami i ćwiczeniami odnaleźć te odpowiedzi. Coaching orientuje się na pracę na przyszłości, a osią pracy jest sam coachee, jego możliwości, chęci potrzeby.”

W związku z rozwojem coachingu powstają różne jego rodzaje, jednak w biorąc pod uwagę dla kogo jest dedykowany, rozróżniamy coaching indywidualny, grupowy i zespołowy. Jeżeli chodzi o podział na obszar na którym pracujemy, rozróżniamy dwa główne nurty – business lub life coaching.

Jeżeli chodzi o strukturę procesu, to mówiąc najprościej, jest to jest to cykl spotkań, odbywających się w zazwyczaj raz w tygodniu. Ilość spotkań w procesie jest uzależniona od potrzeb coachee (osoba będąca w procesie) i przebiegu procesu. Efektywny proces powinien również zawierać pracę własną pomiędzy sesjami. Proces jest drogą od stanu obecnego, do pożądanego. Co ważne, spotkania coachingowe nie muszą być prowadzone wyłącznie w trakcie bezpośrednich spotkań. W coachingu z sukcesem stosowane są sesje za pomocą komunikatorów internetowych czy telefonu.


Czym coaching nie jest

Wokół coachingu niestety narosło sporo mitów, które nierzadko mocno odbiegają od założeń profesjonalnego coachingu. Warto o tym wiedzieć, zanim zdecydujesz się na coaching i wybór profesjonalnego coacha.

Coaching:

✓ nie jest doradztwem

✓ nie jest mentoringiem

✓ nie jest szkoleniem

✓ nie jest terapią

✓ nie jest spotkaniem z mówcą motywacyjnym, który powie Ci co masz robić

✓ nie zajmuje się przeszłością, a wyłącznie teraźniejszością, po to, by zaplanować przyszłość

Jeżeli czujesz, że coaching jest tym, czego potrzebujesz i co pomoże Ci w podniesieniu satysfakcji ze swojego życia, umów się na bezpłatną sesję „zerową” i porozmawiajmy o tym, jak mogę Ci pomóc.