A może biznes online?

katarzynafoit.pl_blog_25

Ostanie wydarzenia pokazały nam, że żyjemy w czasach, w których najważniejszą kompetencją staje się umiejętność szybkiego dostosowania się do zachodzących zmian. Nie ma też co ukrywać, że w pierwszej chwili, najmniej dotkliwe skutki odczuły firmy, których główna działalność prowadzona jest w internecie. Absolutnie nie uważam, że w związku z tym, teraz wszyscy powinniśmy przenieść swoje działania do internetu. Wręcz przeciwnie, uważam, że wirtualny świat powinien być tylko dodatkiem do rzeczywistego świata. Są i myślę, że jeszcze długo będą sfery, w których wirtualny świat, nigdy nie zastąpi świata offline. Wiem, że internet już nie raz mnie zaskoczył, wyobraźnię mam bardzo bujną, ale myślę, że na przykład na fryzjera online, to jeszcze chwilkę poczekamy 😉

Jeżeli jednak masz świetny pomysł, akurat na biznes w sieci, może właśnie teraz jest idealny moment, żeby wystartować? Spójrzmy, jakie są największe zalety. Biznes w sieci z pewnością nie wymaga tak dużych nakładów finansowych na początek. Prawda jest taka, że jeżeli masz komputer i dostęp do sieci, możesz wystartować prawie bezkosztowo. I to na dodatek, nawet jeszcze dziś. Oczywiście, żebyś nie pomyślał, że jest tak kolorowo. Rozwijając działalność, z pewnością będziesz potrzebował środków, przede wszystkim na promowanie swojej działalności. Mam tylko na myśli fakt, że na początku nie musisz inwestować dużych środków, na przykład w wynajem biura, lokalu, magazynu, jak to ma miejsce w przypadku działalności offline. Działalność w internecie, mówiąc zupełnie dosłownie, możesz rozpocząć bez wychodzenia w domu.

Nie chcę, by zabrzmiało to nieskromnie, ale o działalności w sieci wiem dużo. (W końcu sama uczę Was na szkoleniach, że jeżeli coś potrafisz, to mów, że to potrafisz. Fałszywa skromność, albo wręcz przeciwnie, brak wiary we własną wiedzę i umiejętności, jeszcze nikomu nie wyszły na dobre 😊). Ponad 10 lat pracy w sieci dało mi setki doświadczeń, tych dobrych i tych złych. Lubię to, że praca online wymaga od Ciebie stałego rozwoju, nauki, bycia na bieżąco. Pamiętaj, że wirtualny świat nie stoi w miejscu. Wręcz przeciwnie, on galopuje. Gdy patrzę wstecz, jak wyglądał internet 10 lat temu, to myślę, że wielu z Was z pewnością trudno byłoby w to uwierzyć. W sieci lubię też to, że mogę pracować z każdego miejsca na ziemi, w każdej chwili mam wszystko pod kontrolą.

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem działalności w sieci? Czujesz, że to może być idealne rozwiązanie dla Ciebie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Dobrze trafiłeś. Przez najbliższe tygodnie będę starała krótko, ale bardzo treściwie przekazać Ci najważniejsze informacje. Jeżeli skorzystasz z moich rad, już jutro możesz być na przykład właścicielem sklepu internetowego. Poważnie. Tak więc, bądź czujny, śledź naszego bloga i profil na Facebooku, aby żadna ważna informacja Cię nie ominęła.

„Życie to ciągła zmiana. Gdy to sobie uświadomisz i zaakceptujesz, zawsze będziesz nią gotowy.” – Katarzyna Foit

„Każda, nawet najmniejsza zmiana, zawsze jest częścią czegoś większego.” – Katarzyna Foit

Dzień dobry 🙂

Jestem Kasia i bardzo się cieszę, że tu jesteś. Jest to wyjątkowe dla mnie miejsce, w którym dzielę się
swoją wiedzą, doświadczeniem, ale również przemyśleniami i opiniami. Liczę na to, że te treści będą dla Ciebie ciebie interesujące i wartościowe oraz że zostaniesz tutaj na dłużej.

katarzynafoit.pl_blog_23